8 Ağustos 2011 Pazartesi

İNSAN OLMAK İÇİN ÖNCE VİCDANIN OLMALIRAMAZAN SOFRALARINDAN ;


Bu güzel ramazan günlerinde sevgili arkadaşım,blogdaşım,danışmanım,arkadaşımın yeğeni, Aylin ramazan etkinlikleri dahilinde blogunda, blog yazarı arkadaşlardan birer iftar yemeği menüsü ve küçük bir anılarını gödermelerini rica etmiş bende bu etkinlik içinde aşağıdaki menüyü ve anımımı paylaştım.Canım Aylinciğime benide dahil ettiği için gönülden teşekkür ediyor ve kocaman öpüyorum....


İnsan Olmak İçin Önce Vicdanın Olmalı
admin (online) tarafından 07 Ağustos 2011 tarihinde gönderildi Annemineli blogunun sahibi Zehra Abla’m, sözüne özüne mim koyduğum büyüklerimdendir. Eksik olmasın, Ramazan’a ilişkin görüşlerini o da paylaştı: ”Rahmetli annem ve babacığımın yaşadığı yıllarda Ramazanda iftarlarda yemeğimizi hiç yalnız yemezdik. Babam mutlaka birilerini davet ederdi. Canım annem de bazen kızardı. Şimdi anlıyorum ki insanın yaşı çoğaldıkça emeğini fazlaca kullanamıyormuş. Yine de o yorgun haliyle iftar sofralarını bir şölene döndürürdü. Sevgili ailem bana öyle meziyetler bıraktı ki, bugünkü yaşamımda daima bana rehber olmuştur. İnsan olmak için öncelikle vicdanın olmalı, herkese gerektiği kadar değer vermelisin, dostların olmalı onları arkadaşlarından ayırt etmelisin gibi birçok ipuçlarını kullanmaya çalıştım…”
Bugünkü iftar menümüzün tacı, Zehra Abla’mın muhallebili güllacı. Soğuk algınlığının ilacı ilan edilen tavuk çorbası, bu kez tüm gün boş kalan midemizde açılışı yapacak. Ardından bol yoğurtlu etli yaprak sarmalarının tadına bakacağız. Peynir ve biber bence birbirleriyle uyumlu lezzetler. Kırmızı biber dolması, içindeki çeşit türlü peynir, incir ve ceviz parçalarıyla size alışmadık bir deneyim yaşatacak.


BİR KADIN KOCASINI VEZİRDE EDER, REZİLDE......


Hiç yorum yok: